DİSK/Genel-İş İzmir 5 No’lu Şube, Karbel çalışanları için Karabağlar Belediyesi’nden talep edilen ek protokol konusunda herhangi bir uzlaşma sağlanamadığı gerekçesi ile bugün Karabağlar Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Yüksek enflasyonun altında belediye işçilerinin ezildiğinin dile getirildiği açıklamada, “Bu ağır ekonomik koşullarda geçinemez hale gelen biz belediye işçileri maaşlarımızda iyileştirme talep ediyoruz ve bunun için ek protokol yapılmasını istiyoruz. Bu talebimizi karşılıksız bırakarak bizleri mağdur eden, talebimize kulak tıkayan ve ek protokol imzalamayı reddeden belediye yönetimlerini bu yanlıştan dönmeye çağırıyoruz.” denildi.

Yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Belediye işçilerinin birçok açıdan ayrımcılıkla karşı karşıya olduğu, ağır ekonomik koşullarda yaşam mücadelesi veren belediye işçilerinin yaşadıkları sorunlara her geçen gün yenisinin eklendiği bir süreçten geçiyoruz. Siyasal iktidar tarafından çalışanlara yönelik yapılan ya da yapılması planlanan kısmi düzenlemelerde belediye işçilerinin adı bile ne yazık ki geçmiyor. Kamu işçileri ve kamu çalışanlarına yönelik yapılan düzenlemelerden belediye işçileri yararlanamıyor ve dışında tutuluyorken işçilerin haklarına saldırılar hız kesmiyor. Belediye işçilerinin mağduriyetleri giderek artıyor.

Bu ağır ekonomik koşullarda geçinemez hale gelen biz belediye işçileri maaşlarımızda iyileştirme talep ediyoruz ve bunun için ek protokol yapılmasını istiyoruz. Bu talebimizi karşılıksız bırakarak bizleri mağdur eden, talebimize kulak tıkayan ve ek protokol imzalamayı reddeden belediye yönetimlerini bu yanlıştan dönmeye çağırıyoruz.

Yüksek enflasyon, zamlar ve eriyen alım gücünün yarattığı geçim sıkıntılarıyla mücadele eden; her gün kentleri kent halkı içini yaşanılır hale getiren belediye işçilerinin sesine kulak tıkayanlara karşı İzmir 5 No.lu Şube olarak mücadele edeceğimizi ve bu doğrultuda tüm haklarımızı kullanacağımızı buradan belirtiyoruz.

İçinde bulunduğumuz sosyal, ekonomik ve siyasal kriz koşullarında üyelerimizin ekonomik, sosyal ve demokratik haklarını savunuyor, bu haklar için kararlılıkla geri adım atmadan taleplerimizde ısrarcı olacağımızın bilinmesini istiyoruz.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz