Kaldıraç Hareketi, AKA-DER, İŞÇİ-SEN, Özgür Üniversite Hareketi ve Özgür Lise’den oluşan 1 Mayıs korteji, toplanma noktası olan Saraçhane Meydanı’na yürüdü.

Hareket, Unkapanı istikametinde bulunan Bozdoğan Kemeri’ne kurulan polis barikatına burada bulunan sosyalist kurumlarla birlikte yüklenerek, Taksim iradesini devlete ve egemenlere gösterdi.

Kaldıraç Hareketi “Devrim için ileri! Ya Sosyalizm ya ölüm”, “Alırsak biz alırız öcünü senin. Gel yaralıların yanına. Kurtuluş yok tek başına!”, “İşçiler, halklar, kadınlar, öğrenciler yönetebiliriz! Tek çözüm sosyalizm!” ve “Direnişi büyüt, direnişi örgütle!” pankartlarıyla yürüdü.


Yürüyüş sırasında “Gücün örgüttür, durma örgütlen”, “1 Mayıs meydanı, Taksim Meydanı!”, “Esir değil işçiyiz yarının sahibiyiz” sloganları atıldı.

Yürüyüşe Sosyalist Kadın Hareketi, “Emeğimizi, yaşamlarımızı, özgürlüğümüzü sosyalizmle kazanacağız” pankartıyla katıldı.

Özgür Üniversite Hareketi’nden öğrenciler ise “Kefeni yırt, ablukayı dağıt! Koş yoldaş! Arkanda eski dünya var” ve “”Her gün 1 Mayıs her gün kavga” pankartıyla yürüdü. Öğrenciler ayrıca 6 Mayıs’ta Siyonist İsrail’i koruyan Kürecik üssüne yapacakları yürüyüşe çağrı yaparak “Kürecik üssü kapatılsın” ve “Nehirden denize özgür Filistin” dövizleri taşıdı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz