Kaldıraç Hareketi “Umut Sende Bizde Devrimde” şiarı ile Ankara Yenimahalle mesire alanında yaklaşık 130 kişinin katılımı ile 1 Mayıs pikniği düzenledi.

Devrim şehitleri adına saygı duruşu ile başlayan piknikte kahvaltının ardından oyunlar oynandı.

Piknikte Kaldıraç Hareketi adına yapılan konuşmada şu ifadelere yer verildi:

“Bir tarafta sevki sefa içerisinde yaşayan asalak sınıfı bir tarafta açlığa sefalete mahkum edilen bizler, işçi sınıfı. İki sınıf vardır; bizler ve onlar.

Onlar; İnsanlığa doğaya düşmanlar. Savaş naraları ile kendi çürümüşlüklerine çözüm aramaktadırlar. Bu sistem kapitalizm çürümüştür .İnsanlığa vaat edeceği hiç bir şey yoktur.

Bizler; işçi sınıfı yani üretenler, yaşamı var edenler, maden ocaklarında, inşaatlarda, fabrikalarda, atölyelerde, okullarda , yaylalarda sokaklarda, yani bizler yaşamın her alanındayız.

Ve onlar zannediyorlar ki bu devran böyle gidecek. Şimdi işçi sınıfının sahneye çıkma zamanıdır. Şimdi gücümüzün farkına varıp örgütlülüğümüzü büyütmenin zamanıdır.Tarihimizden gücümüzü alarak direnişi büyüteceğiz. Kaybedecek bir şeyimiz yok ama kazanacağımız ve kendi ellerimizle kuracağımız bir yaşam vardır.

Örgütlüysek her şeyiz, örgütlüysek bizi durduracak hiç bir güç yoktur.

2009 taksim barikatlarındaki örgütlülüğümüz ve irademiz dünyanın ikinci kitlesel 2012 1 Mayıs’ını yaratmıştır. 2013 1 Mayıs taksim barikatları Gezi direnişini ateşlemiştir.Bugün kitlesel, coşkulu ve militan bir Taksim 1 Mayıs’ı yarın bizlere umut olacaktır. 1 Mayıs taksim meydanında yaşamı kendi ellerimize almanın zamnıdır.

1 Mayıs Taksim meydanında olmak , yaratacağımız bir günlük güç bile, bir günlük özgürlük bile özgür günlere adımlarımızı arttıracaktır. 1 Mayıs Taksim meydanı yağma, rant, savaş ekonomisi üzerine kurulu Saray Rejimine karşı Birleşik Emek Cephesini örgütlemek için büyük bir adım olacaktır.

Umut sende bizde devrimde. Direniş öğretir, örgüt kazandırır. Herkesi Kaldıraç saflarında örgütlenmeye, 1 Mayıs’ta Taksime çağırıyoruz.”

Etkinlikte “Lal Gazel” adlı müzik grubu şarkılar ve marşlar söyledi, halaylar çekildi. Taksim 1 Mayıs’ına çağrı yapılan piknik, hep birlikte 1 Mayıs Marşının söylenmesi ve “Her Gün 1 Mayıs Her Gün Kavga, Her Yer Taksim Her Yer Direniş” sloganları ile son buldu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz