Kaldıraç Hareketi, AKA-DER, İşçi Gazetesi, Özgür Lise “Umut sende, bizde, devrimde” çağrısıyla İstanbul’da 1 Mayıs öncesi piknik düzenleyecek.

Pikniğe direnen işçiler, öğrenciler ve kadınların katılımıyla birlikte Metin-Kemal Kahraman şarkılarıyla, Adalılar marşlarıyla ve AKA-DER Kadın Erbane Topluluğu ezgileriyle sahne alacak.

Her yıl gelenekselleşen 1 Mayıs pikniği, bu sene Aydos Ormanı piknik alanında 28 Nisan Pazar günü gerçekleşecek.

Örgütleyici kurumlar pikniğe aşağıdaki metin ile katılım çağrısında bulundu:

“İnsanca ve onurlu bir yaşam için “Umut Sende, Bizde, Devrimde”

“İnsanca ve onurlu bir yaşam için “Umut Sende, Bizde, Devrimde” şiarı ile 28 Nisan tarihinde 1 Mayıs pikniğinde buluşuyoruz!

Biz bu hayatı üretenler, emekçiler bu yaşamın yaratıcılarıyız. Yarattığımız bu yaşamda “hayır, insanca yaşamak bu değil” dediğimizde çıkan sesimiz yarının sesidir. Yarını insan onuruna yakışır bir biçimde kurmak isteyenler bugünden hareket eden, mücadeleyi büyütenlerdir.

“Hatırla!”

Hatırla, iradesine sahip çıkıp sokağa direnen Van halkını, hatırla geceler de sokaklar da bizimdir deyip sokakları dolduran kadınları, hatırla zeytinlikleri için direnen Dikmecelileri, hatırla Hüznümüz İsyanımızdır deyip depremde katledilenlerin hesabını soracağız kararlılığını gösteren binlerce Samandağlıyı, hatırla hak gasplarına karşı greve çıkan ve kazanan işçileri…

Hatırla direnişten gelen gücünü, hatırla bir arada çıkan sesinin gürlüğünü. Hatırla içinde her gün büyüttüğün umudun sokaklara taşışını.

“Direnişler yol gösteriyor, özgürleştiriyor”

Direnişler hepimize yol gösteriyor.
Direnişler hafızamızı tazeliyor, bizleri özgürleştiriyor.

Güzel günler, birlikte yürüyerek, umudu direnişle örgütleyerek gelecektir.
Umudu direnişte olanlar ve direnmek yaşamaktır diyenler olarak bir araya geliyoruz.”

Piknikle ilgili semtlerden otobüs kaldırılacak olup 0542 698 41 01 telefon numarasından davetiye temini ve otobüs kalkış noktaları hakkında bilgi alınabilecek.

Ankara

Kaldıraç Hareketi bileşenleri “1 Mayıs’ta Taksim” diyenler “Dostların arasında güneşin sofrasındayız” pikniğinde buluşacak.

Resim

Sosyalistler piknikle ilgili “Sömürüye, baskıya, savaş politikalarına karşı; kitlesel 1 Mayıs’ı birlikte örgütlemek için bir araya geliyoruz. Türkülerimizi, marşlarımızı Lâl Gazel ile birlikte söylüyoruz.” çağrısını paylaştı.

Yakacık Mesire alanında düzenlenecek pikniğe semtlerden otobüs kaldırılacak. İletişim için sosyal medya hesaplarının yanında 0505 996 76 01 numarasından bilgi alınabilecek.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz