Mor Dayanışma üyesi Sevde Ünal, 2018 yılında Kocaeli’de kendisini taciz etmek isteyen bir erkeğe karşı gerçekleştirdiği öz savunma nedeniyle tutuklandı. Olaya ilişkin yapılan yargılamada Kocaeli 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi, 25 Haziran 2021’de Ünal hakkında “kasten yaralama” suçlamasıyla 5 yıl 7 ay hapis cezası vermişti. Karara karşı İstinaf başvurusu yapan Ünal’ın itirazı, Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi tarafından reddedilerek cezası onandı.

Yargıtay kararında “Yapılan yargılamaya, toplanıp karar yerinde gösterilen ve değerlendirilen deliller, gerekçeye, eylemin nitelendirilmesine göre katılan vekilinin , ceza miktarına, sanık lehine TCK 29. ve 62. maddelerin uygulanmasına, sanık müdafiinin, sübuta ve haksız tahrik indiriminin üst hadden yapılması gerektiğine yönelen yerinde görülmeyerek temyiz istemlerini CMK’nın 302/1 maddesi uyarınca esastan reddi ile hükmün onaylanmasına karar verildi” ifadeleri yer aldı.

Yargıtay’ın hükmü onaması sonrasında Ünal, bugün tutuklanarak Şakran Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Öte yandan Ünal’ın taciz olayına dair o dönem yaptığı şikayet ise Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “takipsizlik” kararı ile sonuçlandığı öğrenildi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz