25.7 C
İstanbul
24 Temmuz Çarşamba, 2024
spot_img

İzmir’de 4 sosyalist tutuklandı

3 kentte düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan ESP Eş Genel Başkan Yardımcısı Ebru Yiğit, PM üyeleri Ali Kılıç ve Birkan Polat ve ÖGK MK üyesi Sinem Çelebi Bayraklı'da bulunan İzmir Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılık ifade almadan 4 sosyalisti tutuklama talebiyle nöbetçi sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Mahkeme sosyalistleri "Örgüt üyesi olmak" iddiasıyla tutukladı.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi’ne (ESP) ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’na (SGDF) dönük son haftalarda aralıksız devam eden gözaltı saldırılarında gözaltına alınan sosyalistler adliyeye sevk edildi.

İzmir merkezli yürütülen bir soruşturma kapsamında 19 Mart günü ESP Eş Genel Başkan Yardımcısı Ebru Yiğit, Eskişehir’de, ESP Parti Meclisi üyelerinden Hıdır Ali Kılıç İzmir’de, Birkan Polat ise İstanbul’da, SGDF MYK üyesi ve Özgür Genç Kadın (ÖGK) Merkezi Koordinasyon üyesi Sinem Çelebi ise İzmir’de kaldığı eve düzenlenen baskınla gözaltına alındı.

ESP’nin düzenlediği eylemlere katılmak, ESP ve DEM Parti binalarına gitmek ve gizli tanık beyanları gerekçesiyle 4 gün gözaltında tutulan sosyalistler, emniyetteki işlemlerin ardından bugün Bayraklı’da bulunan İzmir Adliyesi’ne sevk edildi.

Savcılık ifade almadan 4 sosyalisti tutuklama talebiyle nöbetçi sulh Ceza Mahkemesine sevk etti. Mahkeme 4 sosyalist için “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklama kararı verdi.

KaynakETHA

Son Haberler

ÇOK OKUNANLAR

KALDIRAÇ DERGİSİ'NİN TEMMUZ SAYISI ÇIKTIspot_img
İŞÇİ GAZETESİ'NİN 218. SAYISI ÇIKTI!spot_img

Bizi takip edebilirsiniz

369BeğenenlerBeğen
851TakipçilerTakip Et
14,108TakipçilerTakip Et
1,700AboneAbone Ol