İşgal ordusu Gazze kenti Eş-Şucaiyye Mahallesi El-Mansura Caddesi’ndeki bir eve saldırı düzenlerken, işgal ordusuna ait helikopterden Gazze kentinin güneyindeki 10 nolu caddeye doğru yoğun bir şekilde ateş açıldı.

Rafah kentinin batısındaki El-Mavasi bölgesinde işgal donanması hücumbotlarından çadırlara doğru açılan ateş sonucu Âmâl Eymen Ebu Yunus adlı kadın hayatını kaybetti.

Han Yunus sakinlerinden 29 yaşındaki Yasir Salih İsmail El-Mübaşir’in naaşı Rafah’taki Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesi morguna kaldırıldı.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Ez-Zehra kentinde sivil bir araca düzenlediği saldırıda iki kişi hayatını kaybetti.

İşgal güçlerinin bu sabah Gazze kentinin doğusunda kuşatma sebebiyle insanların açlıktan ölmemek için yediği “El-Habbize” adlı otu toplamak için bir araya gelen gruba açtığı ateş sonucu bir kişi hayatını kaybederken beş kişi de yaralandı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal ordusunun son 24 saatte 7 katliam gerçekleştirdiğini, 63 kişiyi katlettiğini ve 112 kişiyi yaraladığını açıkladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal ordusunun 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda toplam 31 bin 553 kişinin öldüğünü ve yaralı sayısının da 73546’ya ulaştığını ifade etti.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki En-Nuseyrat bölgesinde yer alan Yeni Kamp’ta bir eve düzenlediği hava saldırısında 7 kişi hayatını kaybetti ve 10 kişi yaralandı.

İşgal güçleri Gazze kenti Ez-Zeytun Mahallesi’nin güneyine bölgeden çatışma sesleri gelmesinin ardından hava saldırısı düzenledi.

İşgal ordusunun Rafah kentinin kuzeyindeki Hırbetu’l-Ades bölgesinde bir eve düzenlediği hava saldırısında 3 kişi hayatını kaybederken işgal topçusu da kentin doğu kesimlerine ateş açtı.

İşgal ordusunun ayrıca Han Yunus’un doğu ve kuzey bölgelerine top atışı yaptığı ifade edildi.

Gazze’deki Hükümet Enformasyon Ofisi, işgal ordusunun En-Nuseyrat bölgesindeki Yeni Kamp’ın batısında Et-Tabatibi ailesine ait bir eve düzenlediği hava saldırısında çoğu çocuk 36 kişinin katledildiğini ve ölenlerin arasında hamile kadınların da bulunduğunu açıkladı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz