Akar Grup ve Reis Elektriğin, Yuvam Bahçeşehir Konutları inşaatında çalışan üyelerinin gasp edilmek istenen hakları için İnşaat-İş sendikasının başlattığı direniş 4. gününde Başakşehir Belediyesi önünde devam etti. Gözaltına alınan işçiler ve sendika yöneticileri hakkında ev hapsi adli kontrol kararı verildi.

Başakşehir Belediyesi önüne giden işçiler görüşme talebinde bulundu. Polis ise yaptıkları eylemin kanunsuz olduğunu iddia ederek işçileri gözaltıyla tehdit etti. İşçiler, “Biz kanunsuz bir şey yapmıyoruz. Hakkımızı istiyoruz” ifadelerini kullandı. Direnen işçiler polis saldırısıyla gözaltına alındı. İşçiler Hüseyin Bakırcı, Kadri Uçar, Serdar Ergan ve sendika yöneticileri Yunus Özgür ve Deniz Gider hakkında ev hapsi adli kontrol kararı verildi.

İşçilerle gözaltı sırasında iletişim geçen yetkililer pazartesi günü görüşme talep edildi. İşçiler pazartesi günü görüşme olumsuz sonuçlandırdığı takdirde ev hapsine rağmen Başakşehir Belediyesi önünde yasal haklarını alana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini deklare etti. İşçiler “bu karar siyasi bir karardır. Hakim ve savcıların uyguladığı bir talimattır. Bunlara boyun eğmeyeceğiz. Tüm haklarımızı alana, bu direnişi zaferle taçlandırana kadar mücadelemiz sürecek” dedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz