Sarıyer Ayazağa Invest Vadi Şantiyesinde çalışan inşaat işçileri gasp edilen ücretlerinin ödenmesi ve yemeklerin düzeltilmesi için direnişe geçti. İşçilerin direnişini kırmak isteyen patron yemek ve su gönderilmesini engelliyor. Gece gündüz şantiyede direnen işçiler direnişi bugün 4. gününde. İşçiler hiçbir koşulda geri adım atmayacaklarını kaydetti.

Dayanışma ziyaretinde bulunan bir gazetecinin kendilerine bir öğün yemek getirttiğini kaydeden direnen işçilerden Erol Bacanak, “Dört gün boyunca sadece bir öğün yemek geldi” dedi. Umut-Sen Tv’ye direnişin amacını anlatan Bacak, “13 aydan beri burada çalışıyoruz. Bu zaman zarfı içinde paramızı aldık ama içeride biriken, kesilen kesintilerimiz vermediler. En sonunda işi bitirtip, ‘size verecek para yok’ dediler. Olay bundan ibaret” ifadelerini kullandı.

Proje müdürünün iş bitene kadar “ödeme yapılacağı” şeklinde kendilerini oyaladığının altını çizen Bacanak, tek bir sözün dahi tutulmadığını söyledi. “Alacağımızın esas kısmını vermediler” diyen Bacanak, haklarını alana kadar mücadeleyi sürdüreceklerini kaydetti.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz