Dink ailesi park etme nedeniyle başladığı iddia edilen saldırı için, ‘dükkanı tahrip etmeye çalışmaları basit bir esnaf kavgasının ötesinde bir nefret içeriyordu’ açıklaması yaptı.

Hrant Dink’in kardeşi Orhan Dink’in İstanbul Bakırköy’de bulunan kitabevi, eli sopalı üç grubun saldırısına uğradı. Dükkanın önüne araba park etme nedeniyle yaşandığı iddia edilen saldırıda kitabevi çalışanlarından biri başına aldığı sopa darbeleriyle yaralandı ve hastanede tedavi altına alındı.
CNN Türk’e göre; olay 9 Eylül Cumartesi günü saat 18.30 sıralarında, Hrant Dink’in kardeşi Orhan Dink’in Bakırköy Cevizlik Mahallesi’nde İstanbul Caddesi üzerindeki Orhan Dink’e ait Beyaz Adam adlı kitapçısının önünde meydana geldi.
Otomobilini kitabevinin önüne park etmek isteyen bir kişi, çalışanlar tarafından uyarıldı. Buna tepki gösteren otomobil sahibiyle kitabevi çalışanları arasında tartışma yaşandı.
ÇEVRE ESNAFI  ELLERİNDE SOPALARLA DÜKKANA SALDIRDI
Tartışmanın ardından bir süre sonra çevre esnafı olduğu belirtilen kalabalık bir grup, ellerinde sopalarla kitabevine saldırdı ve içeri girmeye çalıştı. Saldırının yaşandığı sırada Orhan Dink de kitabevindeydi.
Üç grup halinde kalabalık bir şekilde kitabevine saldırdıkları ileri sürülen gruptakiler, içeri girmelerine engel olmaya çalışan çalışanları sopalarla darbetti. Bu sırada kafasına darbe alan kitabevi çalışanlarından biri yaralanarak, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
İhbar üzerine olay yerine gelen polis, sopalarla saldıran gruptakileri ve kitabevi çalışanlarını polis merkezine götürdü.
BASİT BİR ESNAF KAVGASI DEĞİL
Çevre esnafının siyasi bir yanı olmadığını ileri sürdüğü olayla ilgili, kitabevi çalışanları ve Dink ailesinin yakınları, “Bu kitabevinin bize ait olduğu bu çevrede biliniyor. Üç grup halinde kalabalık bir şekilde ve ellerinde sopalarla saldırmaları ve dükkanı tahrip etmeye çalışmaları basit bir esnaf kavgasının ötesinde bir nefret içeriyordu” diye konuştular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz