Fotoğraf: Arzu Özkan / @MarikaLekkas

Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM), bu sabah gerçekleşen ev baskınlarında aralarında SKM Genel Sözcüsü Tanya Kara, Merkezi Yürütme Kurulu (MYK) ve Genel Meclis üyeleri, Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) Dönem Sözcüsü Barış Kayaoğlu, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Partizan üyelerinin de bulunduğu birçok kişinin gözaltına alınmasına karşı “Kadın özgürlük mücadelemiz engellenemez” şiarı ile Kadıköy’de bulunan Süreyya Operası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklama yapmak isteyen kadınlar polis tarafından ablukaya alındı. Aralarında ESP Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, Eş Genel Başkan Yardımcısı Ebru Yiğit, İstanbul İl Başkanı Hatice Deniz Aktaş, SKM MYK üyeleri Leyla Can ve Serpil Topal’ın olduğu çok sayıda kadın gözaltına alındı.

Gözaltılara ilişkin SKM sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Her geçen gün kadınlar daha fazla yoksullaştırılırken, erkek şiddetine uğrarken, katledilirken erkek devlet kadınların hakları, hayatları ve özgürlüğü için mücadele eden kadınlara saldırıyor. Biz kadınlar bu saldırılardan korkmuyoruz, isyanımızla sokaklardayız. Baskılar bizi yıldıramaz. Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” denildi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz