Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu programda Saray Rejimi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’a Gazze sorusu yöneltilmesi üzerine, soru soran kadının elinden mikrofon alındı. Murat Kurum soruyu yanıtsız bıraktı.

Mehmet Akif Ersoy’un Habertürk’teki programına AKP’nin adayı Murat Kurum, Orhan Gencebay ve Aslı Şafak yer aldı.

Mehmet Akif Ersoy, “Güzel sorun ya. Bize de kızacaklar şimdi ne oldu niye şey yapamıyor musun falan… Çanak soru sorana sorusunu sordurtmam” dedikten sonra mikrofonu alan genç bir kadın “Başkanım şimdi seçimi kazandığınızda Filistin ve Gazze için ne gibi..” dedikten sonra stüdyodan “Bu olmaz, alabilir miyim mikrofonu ben” sesi duyuldu. Mehmet Akif Ersoy da bunun üzerine “Hemen verebilir misin mikrofonu lütfen” dedikten sonra genç kadının elindeki mikrofon başka birine verildi. Murat Kurum soruyu yanıtlamadı.

Ardından gelen soru ise Nişantaşından bir öğrencinin “Aile WhatsApp grubunuz var mı?” oldu. Sunucu Mehmet Akif Ersoy bu soru üzerine “Bize böyle gelin ya” dedi.

Murat Kurum canlı yayında 'Gazze' sorusu kesilen genci yayın sonrasında yanıtladı - Resim : 6

“Bu soruyu aslında canlı yayında sormanı isterdim”

Sorusu sansürlenen genç kız canlı yayın sonrası Murat Kurum’a “Siz seçimi kazandıktan sonra Filistin ve Gazze’yi ne durumda göreceğiz?” sorusunu yönelttikten sonra “Bu soruyu aslında canlı yayında sormanı isterdim” diyerek, ikiyüzlü duruşuna devam etti.

Murat Kurum, genç kızın sorusunu şu şekilde yanıtladı:

“Gazze bizim kutsalımız. Kudüs, her gün üzüntüsünü yaşadığımız ve bu manada oradaki yavrularımız ve kardeşlerimiz için üzüldüğümüz, bir taraftan ağladığımız, bir taraftan bu acıları hep birlikte hissettiğimiz bir durumla karşı karşıya. Dünyanın gözleri önünde Gazze’de bir soykırım yaşanıyor. Anne ve babasıyla henüz oynayamamış çocuklar bombalanıyor.

Biz bu zulmün bir an önce bitmesi için hepimiz, burada yaşayan 85 milyon kardeşimiz hep birlikte dünyaya haykırmaya devam edeceğiz

Yapılması gereken her türlü girişimi yapmak suretiyle, burada yapılması gereken her türlü mücadeleyi sergileyeceğiz.

Biz Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Elbet bir gün Gazze özgürlüğüne kavuşacak, elbet bir gün oradaki kardeşlerimizin yüzü gülecek. Devletimizin tüm imkanlarıyla oradaki kardeşlerimiz için bu mücadeleyi sonuna kadar vermeye devam edeceğiz.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz