Yoksulluk ve kadına yönelik şiddetle mücadele eden taban gruplarını ve örgütlerini siyasi, ekonomik ve toplumsal değişimi hedefi etrafında birleştiren, uluslararası feminist eylem hareketi olan Dünya Kadın Yürüyüşü, Filistin için 24 Saat Feminist Dayanışma Eylemi çağrısı yaptı.

Uluslararası Feminist Eylem Hareketi bileşenleri, Filistin halkına yönelik soykırımı sona erdirme ve Filistin’i özgürleştirme kararlılığını göstermek için eylemin hayati olduğunun altını çizerek, “Düşlerimiz için mücadele ederken ve eşitlik, özgürlük, adalet, barış ve dayanışmanın bizi birbirimize bağladığı bir dünya yaratmaya çalışırken bir kez daha tüm dünyaya kararlılığımızı göstereceğiz.” dedi.

Feminist Kadınlar 30 Mart 2024’te 24 saat boyunca gezegenin dört bir yanında yürüyecek ve seslerini duyuracak. Eylem çağrısı, Dünya Kadın Yürüyüşüne bağlı tüm kadın gruplarını kapsayacak. Kadınlar mahalle, topluluk veya ulusal düzeyde, birlikte yürüyerek 30 Mart’ta 12.00-13.00 saatleri arasında bir araya gelecek.

Dünya Kadın Yürüyüşü’nün eylem çağrısına ilişkin hazırladığı kitapçığa ulaşmak için tıklayınız.

Daha fazla bilgi edinmek ve 30 Mart’ta Türkiye’de düzenlenecek eylemler hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki adreslerden iletişime geçilebilir.

[email protected] (Türkiye Koordinasyonu)
[email protected] (Uluslararası Sekreterya)

Resim


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz