Dersim’de DİSK/Enerji-Sen üyesi Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri AŞ (FEDAŞ) işçilerinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi, performans baskısının bitirilip işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerinin alınması, mobbingin son bulması, bankaların yatırdığı promosyon ücretlerinin kendilerine verilmesi ve 14 bin lira olan maaşlarının 22 bin liraya çıkarılması talepleriyle 9 Ağustos’ta başlattıkları direniş 21. gününde devam ediyor.

İşçiler, Dersim FEDAŞ İl Müdürlüğü’nün içerisinde bulunduğu bir binadan müdürlük önüne yürüyüş yaptı. Yürüyüş sonrası işçiler “İşçi Kürsüsü” kurarak direnişe dair fikirlerini paylaştı.

“Biz mücadele ettikçe kazanacağız”

Dünkü (28 Ağustos) direniş alanında gerçekleşen eylemde konuşan DİSK/Enerji-Sen Genel Sekreteri Emin Atsız, sorunu yaşayan işçilerin eylemde olduğunu, sorunu çözmek isteyenlerin direnen işçilerle diyalog kurmak zorunda olduğunu belirtti. FEDAŞ patronunun sorunları görmezden geldiğini, kapalı kapılar arkasında sözlerin verildiğini, işçilere herhangi bir bilgi verilmediğini söyledi. Atsız, “Biz mücadele ettikçe kazanacağız” diyerek, mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

“Çocuklarımızın geleceği için buradayız”

Eylemde konuşan FEDAŞ işçisi FEDAŞ İşçisi Umut Karataş, “Her şeyden önce en önemlisi ekmeğimiz, emeğimiz, alınterimiz, çocuklarımızın geleceği için buradayız. Kimsenin en ufak kaygısı olmasın.” dedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz