Bu sabah ESP ve SGDF’ye dönük ev baskınlarında Etkin Haber Ajansı (ETHA) emekçilerinin evi de basıldı. ETHA emekçileri, kendi evlerinde yaşamayan birini aradıklarını, mahallenin ve komşuların tedirgin edildiğini aktararak açıklama yayınladı.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Bu sabah 06.30 sıralarında ETHA çalışanları olarak yaşadığımız evimizin kapısı matkapla ve koçbaşıyla kırılarak polis tarafından basıldı.

Daha 10 gün önce 27 Şubat günü evimiz basılmıştı. Üstelik bugünkü polis baskınında, bırakın evimizde yaşamayı, hiç evimize gelmemiş bir kişiyi aradıklarını öğrendik.

Evimize silahlı, kalkanlı özel harekat polisleriyle gelen TEM Şube polisleri, yasadışı bir şekilde uzun süre arama kararını göstermedi. Kimin hakkında gözaltı kararı olduğu bilgisini vermedi. Evde bulunan ajansımız çalışanlarına haklarında gözaltı kararı varmış gibi davrandılar. Üstlerini giyinmelerine izin verilmedi.

Yoğun ısrarımız sonucu SGDF MYK üyesi Hivda Selen’i gözaltına almak için evimize geldikleri bilgisini verdiler. Ellerindeki arama kararını ise göstermemekte direndiler. Tam bir yasadışılık, keyfilik halinde evimizde arama yapıldı.

Hivda Selen’i tanırız. Kendisi SGDF MYK üyesidir. Çok defalar röportaj yapmışızdır. Ama polis de savcılık da çok iyi biliyor ki, Hivda Selen evimizde yaşamıyor. 10 günde bir evimizi basarak mahallemizde, komşularımızda tedirginlik yaratmak amaçlanıyor.

Ne yapmak istediğinizi biliyoruz. Sosyalistleri, sosyalist basını susturamazsınız. Baskılarınız, polis terörünüz, yalan propagandalarınız bugüne kadar sökmedi bundan sonra da sökmeyecek.

Etkin Haber Ajansı, sosyalist yayıncılığını yıllardır sürdürüyor. Bundan sonra da sürdürecek. Baskılarınız, ev baskınlarınız, gözaltı terörünüz bizi yıldıramaz.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz