İstanbul Valiliği, Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlaması için Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) başvurusuyla ilgili kararını açıkladı.

İstanbul Valisi Davut Gül, 1 Mayıs için Taksim Meydanı hariç başka bir alan belirleneceğini duyurdu. Gül “Taksim 1 Mayıs kutlamalarına kapalı” ifadelerini kullandı.

“1 Mayıs’ın Taksim’de olmayacağını sendikalara ilettik”

Biliyorsunuz 1 Mayıs, 2012’den itibaren Taksim’de kutlanmıyor” diyen Gül, “Taksim bu tür etkinliklerin tümüne kapalı. Biz DİSK, KESK ve benzeri kuruluşlar başta olmak üzere hepsiyle konuştuk. Taksim’de olmayacağını hepsine izah ettik. Başka bir yerde talep ederlerse kutlanması için üzerimize düşeni yapacağımızı söyledik. Kendi aralarında istişare ediyorlar. Muhtemelen bu hafta içerisinde kesinleşir.”

Vali Gül, gazetecilerden gelen “Bu sene kesinlikle Taksim’de bir 1 Mayıs kutlaması planlanmıyor yani?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Evet efendim, biliyorsunuz 2012 yılından beri öyle. Taksim’in dışında herhangi bir alanda kutlanacak. O alanın neresi olacağına karar verip bizden talep edecekler. Biz de güvenlik tedbirleri başta olmak üzere, üzerimize ne düşüyorsa yapacağız.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz