Dink cinayetinde kamu görevlilerinin yargılandığı dava devam ediyor. Bugün (14 Mayıs 2018) yeniden görülen dava, 15 ve 17-18 Mayıs tarihlerinde Çağlayan Adliyesi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edecek.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in cinayetine ilişkin dava sürüyor. Davanın 72. duruşmasında dönemin İstanbul Jandarma İstihbarat görevlileri Dink ailesi avukatlarının sorularını cevaplayacak.

Bugün duruşma öncesi saat 10.00’da Çağlayan Adliyesi’nin C kapısı önünde toplanan Hrant’ın Arkadaşları basın açıklaması yaptı. Bülent Aydın’ın okuduğu basın açıklaması şu şekilde:

“Davamıza sahip çıkmak için bir kez daha adalet nöbetindeyiz. Hrant Dink cinayeti davasının yeniden görülen 21. duruşma haftası başlıyor. 14. Ağır ceza mahkemesinde bugün 72. duruşma yapılacak.

“Bundan 1 yıl önce 10 Mayıs 2017’de açılan jandarmaların çoğunlukta olduğu grubun sorgusu devam ediyor. Dönemin İstanbul jandarma istihbarat görevlilerine Hrant Dink ailesi avukatları sorularını yöneltecek. Bu dava 20 Nisan 2007’de 20 sanıkla başlamıştı. 11 yıl geçti. Halen 9’u tutuklu, 10 firari, 85 sanıkla devam ediyor.

“Hrant Dink’in gerçek katilleri hak ettikleri cezayı alana ve bu alçak cinayetin hesabı tüm ortaklardan sorulana kadar biz bu davanın takipçisiyiz. Biz bitti demeden bu dava bitmez. Hrant için adalet için. Hepimiz Hrant’ız, hepimiz Ermeniyiz.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz