Gezi direnişinde polisler tarafından katledilen Abdullah Cömert, Ahmet Atakan ve Ali İsmail Korkmaz, Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan mezarları başında anıldı.
Gezi direnişi sırasında polis tarafından katledilen Abdullah Cömert, Ahmet Atakan ve Ali İsmail Korkmaz Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan mezarları başında anıldı.
Cömert, Atakan ve Korkmaz aileleri tarafından yapılan anmaya çok sayıda kişi katıldı. Saygı duruşuyla başlayan anmada, mezarlara karanfiller bırakıldı. Anmaya katılanlar, yaşamını yitirenlerin bıraktıkları mücadelenin yürütücüleri olacaklarını dile getirdi.
HDP Hatay İl Eşbaşkanı Kerem Nalbant, yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Gezi direnişi sırasında polis tarafından gençlerin katledildiğini söyledi.
ADALET YERİNİ BULMADI
Gezi direnişi üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen adaletin yerini bulmadığını vurgulayan Nalbant, Gezi sonrası ülkede katliamların giderek artığını, iktidarın ise ülkeyi istibdat dönemine dönüştürdüğünü söyledi.
İktidarın yürüttüğü savaş politikalarının bu ülkeye bir kazancının olmadığını, sadece barışı baltaladığını belirten Nalbant, bu savaş politikalarından vazgeçilmesini istedi. Nalbant, sözlerini Gezi direnişinde yaşamını yitirenlerin mücadelelerine sahip çıkacaklarını ifade ederek noktaladı.