İstanbul Üniversitesi’nin (İÜ) dışarıya açılmasına karşı öğrencilerin tepkisi sürüyor. Üniversitenin farklı fakülte ve kampüsünden gelen öğrenciler Beyazıt Kampüsü’ndeki öğrencilerle bir araya gelerek müze uygulamasına karşı forum düzenledi. Polisin öğrencilerin bir araya gelişini engellemek için barikat kurarak öğrencileri içeriye almaması sloganlarla protesto edildi. Öğrenciler kampüs önündeki arkadaşlarıyla buluşarak öğrenci meclisi oluşturmak için forum düzenledi.

İstanbul Üniversitesi’nin farklı kampüslerinde ve fakültelerinde okuyan öğrenciler, bugün Beyazıt kampüsündeki öğrencilerle buluşmak için kampüs önüne geldi ancak polis kampüs girişine kalkanlarıyla barikat kurarak öğrencilerin buluşmasını engelledi.

“Kayyum rektör arkadaşlarımıza kapıyı açmıyor”

Kampüs içindeki öğrencilerden biri, “Biz bugün havuzlu bahçede arkadaşlarımızla öğrenci meclisi kurabilmek için buluşacaktık. Ama turist kafilelerine bu kapıyı açan kayyım rektör, cebini dolarlarla doldurmak isteyen kayyım rektör, bu kapının ardındaki arkadaşlarımıza kapıyı açmıyor” diyerek kapının açılmamasına tepki gösterdi.

Kampüs içerisinde bekleyen öğrenciler polis engelini aşarak dışarıda bekleyen öğrencilerle bir araya geldi. Ardından öğrenci meclisi oluşturmak için forum düzenlendi.

Öğrenciler dünkü protestoda da polis engeliyle karşılaşmış, polis müdahalesi sonucu yaralanan bir öğrenci hastaneye kaldırılmıştı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz