Yerel seçime sayılı günler kala Ankara Mamak’ta “kendi adayını seçebilirsin” sloganıyla Bağımsız Belediye Meclis üye adayı olan Ali Okumuş, halka tüketim tarihi geçmiş ürünler içeren yardım kolileri gönderiyor.

İlçedeki vatandaşların sorunlarına çözüm üretmeye çalıştığını iddia eden Okumuş, gönderdiği kolilerdeki tüketim tarihi geçmiş ürünleri sunarak, çözüm yaklaşımını uygulamalı olarak ortaya koymuş bulunmaktadır.

“Haksızlık, adaletsizlik…” kelimelerini kullanarak halktan oy isteyen Okumuş, tavsiye edilen tüketim tarihi en son 2022 olan gıda paketlerini halka göndererek hak ve adalet kavramlarını kullanarak nasıl bir çalışma yürüteceğinin örneğini sunmaktadır.

Koli üzerindeki “Biz de varız” yazısı ve halk sağlığını hiçe sayan gıda ürünleri ile aslında halka verdikleri değer “Siz de yoksunuz” yaklaşımıyla gösterilmektedir.

“Canımız bu kadar ucuz, siyasetleri ise bu kadar kirli

Mamak’ta bir vatandaşa gönderilen koli içerisindeki gıda ürünlerine şahit olan başka bir vatandaş ise “Mamak bağımsız belediye meclis üyesi olan Ali Okumuş adlı kişi gönderdiği yardım kolisinde fotoğrafta da gördüğünüz gibi tarihi geçmiş ürünler konmuş ve bunu yardım adı altında sırf seçim için dağıtıyorlar. Ayrıca bu ürünler nasıl tarihi geçene kadar bekletiliyor. Yoksulluk başını almış gitmiş. İnsanlar çocuklarına nitelikli besin sağlamakta zorlanırken bu kadar gıda nasıl tarihini geçmiş halde dağıtılır. Canımız bu kadar ucuz, siyasetleri ise bu kadar kirli.” ifadelerini kullandı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz