Ankara İSİG Meclisi 200 günü aşkındır direnen ve seslerini duyurmak için Ankara’ya yürüyen Agrobay işçileri için dayanışma eylemi yaptı.

İlerici devrimci kurumlarında katıldığı eyleme Çalışma Bakanlığı’na görüşmek için gelen iki Agrobay işçisi de katıldı. İSİG Meclisi adına yapılan konuşmada 200 günü aşkındır hakları için direnen işçilerin mücadelesinden bahsederek direniş selamlandı. İşçilerin kadın kimliğinden de kaynaklı baskı, taciz ve mobbinge maruz kaldıkları, çalışma ortamında en temel ihtiyaçlarının dahi karşılanmadığı vurgulanarak bunca sorun ve sömürü karşısında direnen Agrobay işçileri ile dayanışmanın devam edileceği vurgulandı.

Açıklamadan sonra direnişçi kadın işçiye söz verildi. Söz alan işçi onca zamandır maaşlarını, promosyon haklarını, tazminatlarını alamadıkları için direndiklerini, Ankara’ya yürüyüş başlattıklarını belirtti. Bakanlıkla görüştüklerini ancak bakanlık tarafından sıcak karşılanmadığını ifade ederek “Biz sadaka istemiyoruz, hakkımızı istiyoruz” diyerek hukuksuzluklara tepki gösterdi. Haklarını alana kadar mücadeleye devam edeceğini vurguladı.

Ardından Tarım-Sen örgütlenme uzmanı, Tarım-Sen genel başkanı ve KESK genel sekteri de söz alarak konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından mücadele ve dayanışma vurgusu yapılarak eylem sonlandırıldı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz