İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, “Kalkışmanın Birinci Yılında FETÖ: Bir İhanet Şebekesinin Anatomisi” başlıklı bir panel düzenleyeceğini duyurdu.  Etkinliğe tüm akademik personel ve üniversite çalışanlarının katılımı zorunlu tutuldu.


Resmi internet sitesi üzerinden, “Kalkışmanın Birinci Yılında FETÖ: Bir İhanet Şebekesinin Anatomisi” başlıklı bir panel düzenleyeceğini duyuran İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, akademisyenlere tüm üniversite personelinin panele katılımının zorunlu olduğuna ilişkin bir mesaj gönderdi.
Mesajda şu ifadelere yer alıyor:
“Söz konusu panele tüm personelimizin katılımı zorunlu olup eksiz katılımının sağlanması hususunda tüm akademik ve idari birim yöneticilerimiz sorumludur.

Nedim Şener’i dinlemek zorunlu

Rektör Yaşar Hacısalihoğlu başkanlığında gerçekleştirilecek olan panelin konuşmacıları arasında AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk ile gazeteci Nedim Şener de yer alıyor. Şener AKP-Cemaat ittifakının henüz bozulmadığı 3 Mart 2011’de hapse atılmış ve bir yılı aşkın süre tutuklu kalmıştı.
5 yıl kadar önce özgürlüğü iade edilen ve her fırsatta cezaevinde yattığını dile getirmekten kaçınmayan Nedim Şener’in, konuşmacı olarak katılacağı bu panelde akademisyenlerin ve üniversite personelinin zorla salona getirilecek olması karşısında ne yapacağı merak konusu.

Sendika.org


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz