Türk Tabipleri Birliği, bir günde koronavirüs nedeniyle 7 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini duyurdu
Türk Tabipleri Birliği (TTB), bir günde koronavirüs nedeniyle 7 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini duyurdu.  Twitter hesabından yaptıkları paylaşımla Sağlık Bakanlığı’na “COVID-19 meslek hastalığı kabul edilsin” çağrısını yineleyen TTB, yaşamını yitiren sağlıkçıların fotoğrafını da paylaştı.
Hayatını kaybeden sağlıkçıların isimleri şöyle:
*Ecz. İbrahim Nizam Çileli: Manisa’da eczacıydı. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
*Dr. Gökhan Ercan: Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Ercan 35 yaşındaydı. Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra çeşitli şehirlerde görev yapmıştı. Son olarak Adana’da Turgut Özal Bulvarı’nda bulunan Toplum Sağlığı Merkezi’nde filyasyon ekibinde çalışmaya başlamıştı. Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.
*Ecz. Tek. Hayri Tuna: İstanbul’da eczane teknisyeni olarak çalışıyordu. Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.
*Ahmet Temir: Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ürodinami Bölümü’nde sağlık teknisyeni olarak çalışıyordu. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
*Selver Kuşçu Ünal: Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ebe olarak görev yapıyordu. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
*Ferdane Bilgin: Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı idari personeli olarak çalışıyordu. Evli ve 2 çocuk annesi olan 40 yaşındaki Bilgin, Covid-19’a bağlı kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.
*Vet. Tek. Ahmet Yiğit: Bursa Keles İlçe Tarım Müdürlüğü’nde veteriner teknisyeni olarak çalışıyordu. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.