Venezuela’da gerçekleştirilen kurucu meclis seçimlerinde Maduro zaferle çıktı. Anadolu’dan Venezuela dayanışma komitesi konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.
“Örgütlü Bir Halkı Hiçbir Kuvvet Yenemez
Venezuela halkı 30 Temmuz 2017’de Kurucu Meclis temsilcilerini seçmek için sandıklara gitmiştir. Venezuela’yı teslim almak ve Bolivarcı Devrim’i boğmak için her türlü mekanizmaya başvuran emperyalistler ve uşakları kaybetmiştir. Nisan ayından bu yana sokak savaşlarına dönüştürülen saldırılar örgütlü Venezuela halkını yıldıramamıştır. Uluslararası burjuva basının karalama kampanyası tutmamıştır. Seçim günü de seçimlerin yapıldığı alanlara 200’den fazla ayrı saldırı yapılmıştır.

Tüm bu saldırılar karşısında örgütlü gücünü kullanan Venezuela halkı temsilcilerini seçmiştir. Seçimlere katılım 8 milyonun üzerinde olmuştur. Barış ve demokrasi adına kazanılan bu zafer, tüm dünya halklarına ışık tutmaktadır: Örgütlü Bir Halkı Hiçbir Kuvvet Yenemez!
Venezuela halkı Bolivarcı devrimin kazanımlarını ilerletecek; tüm yeryüzünün eşit, adil ve özgür olması için, herkes için yaşanılabilir bir dünya için verdiği mücadeleyi büyütecektir.
Emperyalizme boyun eğmeyen örgütlü Venezuela halkına Anadolu’dan bin selam olsun…
Emperyalizm Yenilecek!
Yaşasın Bolivarcı Devrim! Yaşasın Sosyalizm!
Zafere Kadar Daima….
Venezuela Dayanışma Komitesi
31.07.2017″
#Venezuela
#KurucuMeclisKazanacak
#VenezuelaVotaHoy #VenezuelaEleccionesEnPaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz