KHK ile işini kaybeden Veli Saçılık’ın 13 Haziran’da yaptığı eyleme destek veren annesi Kezban Saçılık’ın da aralarında bulunduğu 7 kişiye soruşturma açıldı.

Hürriyet gazetesinden Mesut Hasan Benli’nin haberine göre, “Hayata Dönüş” operasyonu sırasında kolunu, OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile işini kaybeden Veli Saçılık’ın 13 Haziran’da yaptığı eyleme destek veren annesi Kezban Saçılık’ın da aralarında bulunduğu 7 kişiye “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa Muhalefet” suçundan soruşturma açıldı.
Veli Saçılık’ın annesi Kezban Saçılık mayıs ayında oğluna destek için Ankara Yüksel Caddesi’nde basın açıklamasına katıldı.  Açıklamaya polisin saldırısı sırasında Kezban Saçılık yerlerde sürüklendi. Ancak bu konu hakkında polisler hakkında işlem yapılmadı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında soruşturma başlattığı Kezban Saçılık, o gün yaşadıklarına ilişkin olarak, “Veli’yi yere düşürdüler. Hepsi birden saldırdı. Veli, yere düştükten sonra dayak yemesini engellemek için araya girip üstüne kapanacaktım. O anda polislerden birisi, dönüp gözüme gaz sıktı. Gözümü açamadım, yere düştüm. Başıma da vurmuşlar” dedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz