Real Market işçileri günlerdir haklarını almak için direniyor, mücadele ediyor. Real Hipermarketler Zinciri A.Ş. Beğendik Grubuna devredilmeden önce Almanya’nın uluslararası tekeli olan Metro Gross Marketlerine aitti. Real Market işçilerinin tüm haklarından Beğendik ile birlikte 1475 sayılı Yasa’nın 14. maddesine göre Metro Market de sorumludur. Bu nedenle de Metro Gross Market haklarımızın ödenmesinden sorumludur diyen işçiler bu nedenle eylemlerini ve mücadeleyi Metro Gross Marketleri önünde gerçekleştirecek.
İşçiler,  “Hileli iflasa, haklarımızın gasp edilmesine, sarı sendikacılığa karşı İstanbul’da Kozyatağı ve Güneşli, Ankara, Kocaeli, Gebze, Konya, Adana ve Kayseri’de Metro, Beğendik Mağazaları önünde kitlesel eylemler gerçekleştiriyoruz.”
İşsiz kalan Real Market işçileri Alman firması olan Metro AG ile ilgili Alman Konsolosluğunu bilgilendirmek ve seslerini duyurmak amacıyla bugün Alman Konsolosluğu önünde kitlesel basın açıklaması gerçekleştirdiler.
Basın açıklamasına DİSK/Nakliyat-İş Sendikası yönetici ve üyeleri de katıldı. Ayrıca Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’da  burada konuyla ilgili açıklama yaptı.
Polis yolu araç trafiğine kapatmış durumda.

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz