ODTÜ’den geçirilmesi planlanan ve ODTÜ Ormanı’nda ciddi tahribat yaratacak yollara karşı Bilim Ağacı önünde ilk eylem yapıldı

ODTÜ Ormanı üzerinden geçmesi düşünülen yollar askıya çıkınca ODTÜ’lüler, Gökçek’in rant hırsına karşı kolları sıvayıp harekete geçmişti. Yapılan forum sonrası ekiplere ayrılan ODTÜ’lüler yaz okulunun bitmesinin ardına da ilk eylemi planlamıştı.

”ODTÜ Ormanı sadece ODTÜ’lülerin değil, tüm Ankara’nın hatta tüm Türkiye’nin bir değeridir” diyerek tüm Ankaralılara, tüm doğaseverlere, demokratik kitle örgütlerine, mezunlara ve üniversitelilere çağrı yapan ODTÜ’lüler, ilk eylemi gerçekleştirmek için A1 kapısında, Bilim Ağacı önünde buluştu.
Eğitim Sen ODTÜ İş Yeri Temsilciliği, ODTÜ Mezunları ve öğrencilerinin katılımıyla Bilim Ağacı önünde bir basın açıklaması gerçekleştirildi.
Açıklamada tüm ülkenin bir değeri olan ODTÜ Ormanı’nın Melih Gökçek’in şehir hastanesine yol yapma bahanesiyle ranta kurban edilmeye çalışıldığı vurgulanırken herkesin bu mücadeleye katılması gerektiği ve Gökçek’e karşı birlikte mücadele edilmesi gerektiği belirtildi.
Eğitim Sen ODTÜ İş Yeri Temsilciliği adına söz alan Mert Kükrer ise ancak KHK’lar ile varlığını sürdürebilen iktidarın ODTÜ’ye olası bir saldırısına karşı en güçlü direnişi sergilemek için hazır olduklarını söyledi.
Konuşmaların ardından ODTÜ’lüler bu eylemin bir başlangıç olduğunu, eylemin sona erdiğini ama mücadelenin daha yeni başladığını hatırlatarak eylemi sonlandırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz