Mardin’in Nusaybin ilçesinde 4 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Diyarbakır’da ise 5 ilçedeki yasaklar kaldırıldı.

Mardin’in Nusaybin ilçesi kırsalında yer alan 4 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Mardin Valiliğinin açıklamasına göre yasak bugün saat 05.00’ten itibaren Taşköy, Kaleli, Yakınca ve Güzelsu mahallelerinde başlatıldı. PKK’ye karşı operasyonlar kapsamında çıkarıldığı söylenen yasağın ikinci bir duyuruya kadar süreceği belirtildi.
Diyarbakır’ın 5 ilçesine bağlı 51 köy ve mezradaki sokağa çıkma yasağı ise kaldırıldı. Yasak, Lice, Kocaköy, Silvan, Hazro ve Kulp ilçelerindeki alanları kapsıyordu.
Valiliğin açıklaması şöyle:
“Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5 bin 442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde Lice ilçesine bağlı olan; Dibekköy, Yolçatı, Çağdaş, Kayacık, Ortaç, Yalaza, Bağlan, Çavundur, Dolunay, Kabakaya, Tepe, Budak, Dallıca, Kutlu, Oyuklu, Türeli köyleri ve Sınır, Beğendik, Hacıcemil, Esenli, Çanak, Alataş, Kolbağı, Bakanlar, Kalkanlı, Kerpiçören, Göçer, Çaylarbaşı mezraları, Kocaköy ilçesine bağlı olan; Boyunlu köyü ve Varlık mezrası, Silvan ilçesine bağlı olan; Dolaplıdere köyü ve Alakuşak, Üçdirek, Ergeçiti, Erkenciler mezraları, Hazro ilçesine bağlı olan; Koçbaba, Ormankaya, Çitlibahçe köyleri, Şahgeldi ve Güzdamı mezraları, Kulp ilçesine bağlı olan; Taşköprü, Temren, Bayırköy, Demirli, Çukurça köyleri ve Kuyucak, Mevik, Aşağıpolat, Yukarıpolat, Keçiveren, Zümrütlü mezralarında 8 Aralık 2017 Cuma günü saat 05.00’dan itibaren duyurulan yasaklama kararı 10 Aralık 2017 Pazar günü saat 08.00 itibariyle kaldırılmıştır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz