235 gündür açlık grevindeki Nuriye Gülmen’in babası Şaban Gülmen, kızının durumu hakkında “Düşünme kabiliyeti duruyor ama fiziken çökmüş” dedi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen ve beşinci kez uzatılan OHALkapsamında çıkarılan KHK’lar ile işlerinden edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça 235 gündür işlerine geri dönme talebiyle açlık grevindi. Semih Özakça, yargılandıkları davanın geçtiğimiz günlerde görülen üçüncü duruşmasında tahliye edildi. Ancak Nuriye Gülmen; Ankara Üniversitesi Numune Hastanesi’ne tutuklu servisinde kötü koşullarda tutulmaya devam ediliyor.
DW Türkçe’den Aslı Işık’a konuşan Nuriye Gülmen’in babası Şaban Gülmen, kızının durumu hakkında “Düşünme kabiliyeti duruyor ama fiziken çökmüş” dedi.

‘Ne sarılabildim ne de dokunabildim’

“Birbirimizi görünce, Nuriye de, ben de bir müddet konuşamadık” diyen baba Gülmen, şöyle devam etti:
“Görüşmemiz kapıda oluyor. Nuriye’yi sedyeyle getirdiler. Aramızda demir kapı olduğu için ne sarılabildim ne dokunabildim”
Şaban Gülmen, kızının mahkemeye getirilmemesinin tedirginliklerini artırdığını ve iki duruşma arasının çok uzun olduğunu da belirtti.

‘Nuriye’yi 31 gün boyunca refakatsiz bıraktılar’

Nuriye Gülmen’in 31 gün boyunca refakatsiz bırakıldığını da söyleyen baba Gülmen, “Burada eziyet ediyorlar. O çocuk dermansız, halsiz. Sağından soluna dönemeyecek insanı burada tek başına bıraktılar. Refakatçiye izin vermediler. Avrupa’dan baskı olmasaydı, bu süreyi uzatacaklardı” dedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz