Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Ü.Ç.’nin 4 kişinin tecavüzüne uğradığı öne sürüldü.

2014 yılında Diyarbakır’da “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından tutuklanan ve 15 yıl hapis cezasına çarptırılan Ü.Ç.’nin 4 tutuklunun tecavüzüne uğradığı öne sürüldü. Şuan Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Ü.Ç., geçtiğimiz günlerde cezaevi ziyaretine gelen babasına 4 tutuklunun tecavüzüne uğradığını dile getirdi.
DHA’da yer alan habere göre, oğlunun cezaevinde tecavüze uğradığını öğrenen baba, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
‘DİĞER ÇOCUĞUMA DA BENZER ŞEYLER OLDU’
Baba M.Ç., “Oğlum cezaevinde 4 kişinin tecavüzüne uğramıştır. H.Z. isimli tutuklu çocuğum ile birlikte Tokat Cezaevi’nde kalmıştır. Orada da buna benzer olaylar olmuştur. H.Z., Tokat Cezaevi’nde olanları anlatmakla tehdit ederek çocuğuma tecavüz etmiştir. Çocuğum bu durumu cezaevi yetkililerine söylemiş, ancak H.Z. ile aynı koğuşa verilmiştir. Güvenlik zaafiyetinden dolayı oğlumun başına bu vahim olay gelmiştir. Cezaevi yöneticileri başta olmak üzere çocuğuma tecavüz eden 4 kişiden şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz