İstanbul’da özel bir bankada çalışan mobbinge uğrayan kadın, beyin kanamasından yaşamını yitirdi.

İstanbul’da özel bir bankada çalışan Nadide Kısa beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. Kısa’nın arkadaşları, beyin kanamasına, psikolojik şiddetin neden olduğunu söyledi.
İstanbul’da özel bir bankanın ”yüksek segmentli” müşterileriyle ilgilenen Nadide Kısa, işten çıktıktan sonra evinde fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Genç kadının beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı ve yoğun bakıma kaldırılırken hayatını kaybetti. Üç çocuk annesi Nadide Kısa yaklaşık 15 yıllık banka emekçisiydi.
UNVANI ‘PERFORMANS’ NEDENİYLE DÜŞÜRÜLDÜ
Nadide Kısa’nın ölümüne son günlerde uğradığı mobbingin neden olduğu belirtildi. İddialara göre, Nadide Kısa’nın unvanı bir süre önce performans nedeniyle düşürüldü. Bir alt unvan olan perakende bankacılık işlemleri yönetmeni yapıldı. 3 çocuk annesi genç bankacı işsiz kalmak korkusu ile itiraz etmeyip verilen göreve devam etti.
Genç bankacının arkadaşları, beyin kanamasına psikolojik şiddetin neden olduğunu söyledi. Nadide Kısa, unvanının düşürülmesinin ardından gişeye oturtuldu ve hedeflerini tutturması istendi. Burada satış konusunda başarılı olamaması gerek şube yöneticisinden gerekse bölge müdürlüğünden baskılar arttı. Yine bir iddiaya göre, Kısa’ya şube müdürü tarafından sık sık hakarete varan mobbingler uygulanıyordu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz