Metro Turizm’le Fethiye’den Antalya’ya gitmek isteyen işitme engelli Ayşe Kılıç, ‘bileti otobüste alacaksın’ denilerek bindirildiği araçta yere atılan minder üzerinde seyahat ettirildi.


İşitme engelli Ayşe Kılıç, Fethiye’den Antalya’ya otobüste yere konulan minder üzerinde gidebildi. Bayram yoğunluğu nedeniyle fazladan kesilen bilet olaylarının kurbanı bu kez Ayşe Kılıç isimli engelli oldu. İddiaya göre, Fethiye’de oturan Ayşe Kılıç, bayram tatili nedeniyle 29 Ağustos’ta Antalya’ya gitmek üzere bilet almak için Metro Turizm’e geldi. Yetkililer genç kadına ‘Biletini otobüse binince alacaksın’ dediler. Otobüse bindiğinde koltukta seyahat edeceğini düşünen Kılıç, araçta beklemediği bir durumla karşılaştı. Koltuklar tamamen doluydu.
‘BİLET OTOBÜSTE’ KANDIRMACAYMIŞ
Neye uğradığını şaşıran Ayşe Kılıç, durumun düzeltilmesini istedi. Ancak firma yetkilileri kimseyi yerlerinden kaldıramayacaklarını bildirdi. Vatan’dan Esra Can Sınav’ın haberine göre, daha sonra bir minder getiren yetkililer Kılıç’ı buraya oturttu. Minder üzerinde yolculuğunu tamamlayan Ayşe Kılıç yaşadıklarını şöyle anlattı, “Otobüse binince bilet alacağımı ve koltukta seyahat edeceğimi sanıyordum. Ancak uzun süre bekleyip araca bindiğimde tüm yerlerin satıldığını gördüm. Bana bunu daha önceden söyleselerdi o saate kadar beklemezdim. Otobüsün içinde bilet alma tamamen bir kandırmacaymış. Karşı çıktım ama seyahat etmek zorundaydım, başka çarem yoktu. Üç kuruş kazanmak için bu yapılır mı?”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz