Meryem Göktepe, kendisi hakkında hazırlanan skandal ‘kopyala-yapıştır’ iddianameye tepki göstererek, ‘Çamur at izi kalsın taktiği var’ dedi.

KHK ile ihraç edildikleri işlerine dönebilmek için başladıkları açlık grevi eylemini sürdüren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işlerine iadesi için İstanbul’da basın açıklaması yapan 33 kişi hakkında dava açıldı. Sanıklar arasında, gözaltında işkenceyle öldürülen Evrensel Muhabiri Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe de yer aldı.

Milliyet’ten Gökçer Tahincioğlu’nun haberine göre iddianamede, Gülmen ve Özakça için, “Bu isimdeki şahısları anmak” ifadesi kullanıldı. Açlık grevini sürdüren Gülmen ve Özakça için neden hayatta değillermiş gibi “anma” ifadesinin kullanıldığı anlaşılamadı ama savcılık kaynakları “sehven” bu ifadenin yazıldığını bildirdi.

OLMAYAN SORUŞTURMA İDDİANAMEDE

Dosyadaki polis fezlekesinde de “kopyala-yapıştır” yapıldığı ortaya çıktı. Fezlekede, sanıklardan Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe hakkındaki kısımda, “DHKP-C terör örgütünün mahalli yapılanması olan Gülsuyu yapılanmasında faaliyet gösteren şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarda 7 Ekim 2013’te 15 şahısla birlikte yakalandığı ve gözaltına alındığı, emniyetteki işlemlerden sonra sevk edildiği İstanbul 1 No’lu Hakimliğince tutuklandığı” ifadeleri yer aldı. Meryem Göktepe hakkında bu şekilde yürütülen bir soruşturma, yapılan gözaltı işlemi ve verilmiş tutuklama kararı bulunmuyor. Göktepe’nin Gülsuyu operasyonuyla bir ilgisinin de olmadığı anlaşıldı. Başka bir sanık hakkında da aynı bilgilerin sıralanması ise fezlekede “kopyala-yapıştır” yönteminin kullanıldığını ve dosyanın savcılığa bu şekilde gönderildiğini ortaya koydu.

GÖKTEPE: KARŞI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM

Konuyla ilgili Evrensel’e konuşan Meryem Göktepe, “Bu ifadelerin iddianameye girmesi bir suç tabii ki. Ama bilinçli bir şeyse bu daha büyük bir suç.” dedi. “Hiç o bahsedilen yerleri, örgütü bilmeyen biri olarak ben, bir havuza atılmışım” diyen Göktepe şu ifadeleri kullandı: “Ortada çamur at izi kalsın taktiği var. Ben KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen’in şube yönetim kurulu üyesiyim. Bu nedenle benim örgütüm var evet, o da Tüm Bel-Sen. Onun çağrısı üzerine gittiğim bir eylemdi. Beni rahatsız eden, olmayan bir şeyin Emniyet tarafından zorlama bir şekilde savcılığa gönderilmesi. Bir karşı suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum. 19 Ocak’ta görülecek duruşmada da bunları söyleyeceğim.” (İstanbul/EVRENSEL)


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz