Antalya’da, yaşadıkları dağ evinde öldürülen çevreci çift Ali ve Aysin Büyüknohutçu’nun isimleri bir parka veriliyor.

Antalya’nın Finike ilçesinde, 9 Mayıs 2017’de yaşadıkları dağ evinde bir tetikçi tarafından öldürülen çevreci çift Ali ve Aysin Büyüknohutçu’nun isimleri ölümsüzleşiyor.Doğa ve Yaşam Savunucuları tarafından düzenlenen etkinlikle, çiftin isimleri Antalya Muratpaşa’da bulunan bir parka verilecek.
4 Kasım’da yapılacak etkinlikle ilgili aktivistler, tüm ülkede doğanın ve kentlerin sermaye dostu AKP iktidarı tarafından talan edilmeye devam ettiğini vurgulayarak, Ali ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin verdikleri doğayı koruma mücadelesini unutturmamak adına etkinliğe davette bulundu.
Doğa ve Yaşam Savunucuları tarafından etkinliğe yapılan çağrı şöyle:
“Antalya’nın Finike ilçesinde yaşayan, ve Sedir ağacı ormanlarını korumak için bölgedeki taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle bilinen dostlarımız Ali ve Aysin Büyüknohutçu, acımasız bir cinayet sonucu 9 Mayıs 2017 aramızdan alınmıştı.
Ali ve Aysin’in acısı hala içimizdeyken, üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen cinayet hala şaibeli, hala aydınlatılmadı. Yaşam savunucularına yapılan saldırılar ise devam etmekte. Tüm ülkede doğamız ve kentlerimiz sermaye dostu iktidar tarafından talan edilmeye devam ediyor.
Ali ve Aysin Büyüknohutçu çiftini, ve verdikleri örnek doğayı koruma mücadelesini unutmamak ve unutturmamak icin, 4 Kasım tarihinde Antalya – Muratpaşa’da buluşuyoruz. Onları, adlarını vereceğimiz parkta düzenleyeceğimiz anma etkinliğiyle ölümsüzleştireceğiz. 
Tüm kent ve doğa mücadelesi veren kurumlar ve bireyleri 4 Kasım 2017 tarihinde, tüm gün düzenleyeceğimiz etkinliğe davet ediyoruz.”
İleri Haber


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz