İzmir Alsancak’ta haklarında tutukluluğa devam kararı verilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile dayanışma eylemi düzenlendi.

İzmir Alsancak’ta 190 gündür açlık grevinde olan tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile dayanışma eylemi düzenlendi. Eylemde, “Nuriye-Semih onurumuzdur”, “Karanlığa teslim olmayacağız”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı.
Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde ÖSYM önünde İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında, haklarında tutukluluğa devam kararı alınan Nuriye ve Semih’in kendilerini savunmasına bile izin verilmediği vurgulandı.
Büro Emekçileri Sendikası (BES) İzmir Şube Başkanı Mustafa Güven tarafından okunan basın açıklamasında, duruşmaya getirilmeyen Nuriye ve Semih’in mahkemede OHAL ve KHK uygulamalarından hesap soracağından korkulduğu belirtildi.
Açıklamada ayrıca, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine yönelik saldırının yarın 19.00’da aynı yerde yapılacak bir basın açıklamasıyla protesto edileceği duyuruldu.
etha


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz