KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen’li ilkokul öğretmeni Engin Karataş helyum balonuna, her iki yüzüne “İşimi, öğrencilerimi istiyorum” yazılı strafor bağlayarak havalandırdı. Yaklaşık 40 dakika sonra eyleme saldıran polis, Karataş’ın dövizin bağlı olduğu balonun ipini bırakmasıyla “delil elde edemedi”.

29 Ekim 2016’da 8 meslektaşıyla birlikte KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen üyesi  Engin Karataş, iki yüzüne de “İşimi, öğrencilerimi geri istiyorum” yazdığı straforu helyum balonuna bağlayarak havalandırdı. İleri Haber’de yer alan habere göre, yaklaşık 40 dakika sonra eyleme saldıran polis, Karataş’ın balonların ipini bırakmasıyla “delil elde edemedi.”
Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Karataş şöyle yazdı:
Emirle suç işleyenler yaklaşık kırk dakika sonra geldi ama ipi bıraktım. Tutamadılar. Şu anda NASA okuyor. Cezayı kestiler. Yanıma gelip konuşan bir genci de gözdağı vermek için karakola getirip GBT yaptıktan sonra bıraktılar. Tutanağa şöyle yazmışlar: “Şahıs biz geldiğimiz anda ipi bırakınca delil elde etme şansımız olamadı.”
Engin Karataş, daha önce de yamaç paraşütüyle atlayış yapıp gökyüzünde “İşimi öğrencilerimi istiyorum” yazılı afiş açmıştı.
Sendika.Org


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz