Antalya’da çalıştığı otel tarafından işten çıkarılan ve alacakları ödenmeyen Hatice Durmaz, otelin önünde boynuna kırık şişe parçası dayayarak eylem yapmış ve maaşını istemişti.


Bu sırada boynundan yaralanan Durmaz, hastaneye kaldırılmış, kısa süren tedavinin ardından taburcu edilmişti. Taburcu edildikten sonra ortadan kaybolan Durmaz, bir hastanede bulundu, üstelik hafızasını kaybetmiş şekilde. Durmaz’ın çocukları annelerinin kaybolduğu 7 saatte neler yaşandığının araştırılmasını talep ediyor.
Antalya’da işten çıkarıldığı otelin önünde maaş alacağı için boynuna kırık şişe parçası dayayarak eylem yapan, Kemer’deki hastaneden ayrıldıktan 7 saat sonra Antalya’daki bir hastanenin acil servisine getirilen ve hafızasını kaybettiği belirtilen Hatice Dumaz, durumunda düzelme olmayınca Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine sevk edildi. Posttravmatik Stres Bozukluğu teşhisi konulan annelerini kaybolduktan 7 saat sonra bulan çocukları ise, annelerinin hastaneden çıkışı ile Antalya’da bir AVM önünde baygın halde bulunup hastaneye kaldırılması arasında geçen 7 kayıp saatin peşinde.
Durmaz’ın kızı Sultan Durmaz annesinin 16 Ağustos günü kaybolduğu 7 saatlik sürenin aydınlatılması için savcılığa başvuruda bulunacağını söyledi. Annesinin kayıp olduğu 7 saatlik bir süre bulunduğunu söyleyen Durmaz, “Hastaneden çıktıktan sonraki, oradan buraya gelene kadar ne yaşadı? Araçla mı geldi ne tür bir araca bindi ya da kendi imkanlarıyla mı geldi bilmiyoruz. Başına ne geldiğini bilmiyoruz. Kendisi de hatırlamıyor. Bununla ilgili kamera kayıtlarının incelenmesi için savcılığa başvuruda bulunacağım. Bununla ilgili takibin başlamasını istiyorum dilekçe yazacağım savcılıktan takip başlatılmasını isteyeceğim” dedi.
Hastanede tedavi görmekte olan bir başka hasta Şaban Agiç, taburcu edildikten sonra girdiği çay ocağında Hatice Durmaz’ı gördüğünü söyledi. Agiç, “Geldiğinde ben burada oturuyordum. Karşımdaki masaya oturdu. Yorgun, bitkin, çaresiz görünüyordu ama şuuru yerindeydi. Orada bulunan kadınlar kendisine geçmiş olsun diyor, o da cevap veriyordu” diye konuştu.
Durmaz, Antalya’daki hastaneye kaldırıldıktan sonra kendine geldiğinde ilk hatırladıklarını da şöyle anlattı:
“Uyandığımda başımda insanlar doluydu. Korktum, çığlık atınca çekildiler. Sonra adımı sordular ‘bilmiyorum’ dedim. ‘Nasıl bilmiyorsun dediler?’ kızdılar. Adımı sordular. Kimi Nurcan dedi kimi Ayşe dedi. Şimdi Hatice diyorlar.”
Durmaz, güvenlik kamerası görüntülerinde acil servisten çıkıp yandaki çay ocağına gidiyor. Durmaz, 13 dakika sonra oradan ayrılıp yürüyerek uzaklaşıyor. Durmaz, aynı gün saat 17.00 sıralarında Antalya’da baygın bulunmasına kadar geçen süreye ait bir görüntü veya bilgiye henüz ulaşılamadı.
Hastaneden ayrıldıktan sonra kendisinden haber alamayan oğlu Murat Durmaz, 17 Ağustos’ta Aksu Emniyet Müdürlüğüne kayıp başvurusu yaparak annesinin kaybolduğunu ve hayatından endişe ettiğini bildirmiş, 21 Ağustos’ta da kız kardeşi Sultan Aksu ile birlikte Kemer Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunmuştu. Kemer Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Kemer’deki hastane, otogar gibi yerlerin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis bir sonuca ulaşamayınca AFAD ile birlikte çevredeki ormanlık alanlarda arama başlatılmıştı. 23 Ağustos’ta ise kayıp kadının Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisinde yattığı ortaya çıkmıştı. Yapılan araştırmada, Hatice Durmaz’ın Kemer’deki hastaneden ayrıldığı gün Antalya’daki Mark Antalya AVM yanında bulunan tramvay durakları yakınında baygın olarak bulunduğu ve ambulansla Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisinde tedavi altına alındığı ortaya çıkmıştı. Baygın bulunduktan sonra getirildiği hastanede kimseyle konuşmayan ve hiçbir şey hatırlamayan Hatice Durmaz’a Posttravmatik Stres Bozukluğu teşhisi konulmuştu. Kadın durumunda düzelme olmayınca Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine sevk edildi.
iha


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz