Gülmen ile Özakça, günde 7 saat olan avukat görüşlerinin 2 saate düşürülmesine ve hastanede zorla tutulmalarına ‘Hasta değiliz, direnişçiyiz’ diyerek tepki gösterdi.

Hastanede tutulan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın hiçbir ihtiyaçları karşılanmadığı ve hastanekoşullarının daha kötü olduğu belirtildi. “İşimi geri istiyorum” talebiyle 153. gündür açlık grevinde olan tutuklu eğitimci Nuriye Gülmen ile Semih Özakça hastanede tutulmaya devam ediyor.
İki eğitimci, günde 7 saat olan avukat görüşlerinin 2 saate düşürülmesine ve hastanede zorla tutulmalarına “Hasta değiliz, direnişçiyiz” diyerek tepki gösterdi. Gülmen ile Özakça’nın hiçbir ihtiyacının karşılanmadığı söylenirken Gülmen’in çamaşırlarını yıkamak için leğen istediği ancak verilmediği söylendi. Tuvalete bile emir verildiği takdirde gidebilen Gülmen ile Özakça’nın, açık görüşü de cezaevine göre daha kısıtlı. Avukat Barkın Timtik ile beraberindeki iki kişi Nuriye Gülmen ile Semih Özakça için geçen Cumartesi gününden beri gözaltında. Timtik için verdikleri dilekçelerine yanıt alamayan ve savcıyla görüşemeyen avukat Ayşegül Çağatay ve Özgür Yılmaz, savcılık önünde cüppeleriyle oturma eylemi yaptı. Çağatay ile Yılmaz da gözaltına alındı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz