Van’ın Erciş ilçesinde gazeteciler İdris Yılmaz ve Erhan Akbaş, haber yapmak için görüşmeye gittikleri müteahhit ve onun yakınları tarafından saldırıya uğradıktan sonra sığındıkları Erciş Devlet Hastenesinde gözaltına alındılar.

Evrensel‘in haberine göre, Van Erciş’te gazeteciler İdris Yılmaz ve Erhan Akbaş, başta belediyeye ait işler olmak üzere kamu işlerini yapan müteahhit Yağar ile üstlendiği Erciş sahil projesi için görüşüp bilgi almak isterken Yağar’ın akrabalarının saldırısına uğradı. Gazeteciler Yılmaz ve Akbaş, saldırı sonrasında Erciş Devlet Hastanesine sığındı, kalabalık bir saldırgan grup gazetecileri hastenede de darp etmek isterken polis saldırganlara müdahale etmedi, gazetecileri kelepçeleyerek gözaltına aldı.

Gazeteci İdris Yılmaz’ın amcası İshak Yılmaz “Yeğenim ve arkadaşının gözaltına alındığı haberini aldıktan sonra bilgi almak için Erciş Emniyet Müdürlüğüne gittim. Burada ilk başta bana hiçbir şekilde bilgi vermediler. Israrlarım üzerine polisler gözaltında olduğunu ve beni arayacaklarını söylediler ancak nerede olduğu hakkında bilgi vermediler” şeklinde konuştu.
Gazetecilerin uğradığı saldırı hakkında da bilgi veren İshak Yılmaz, gazetecilerin müteahhit ile hakkındaki yolsuzluk iddialarını haberleştirmek için görüşmek isterken saldırıya uğradığını ifade etti. Gazetecilerin saldırıya uğradıktan sonra hastanede gözaltına alındıklarını ifade eden Yılmaz, “Şu an hastanedeler mi yoksa emniyette mi, hiçbir şekilde bilgimiz yok” derken saldırgan grubun hastane önünde beklemeye devam ettiğini belirtti.
Gözaltına alınan gazeteciler İdris Yılmaz ve Erhan Akbaş serbest bırakıldığı bildirildi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz