Gözaltındayken intihar ettiği öne sürülen Murat Araç’ın dosyasına gizlilik kararı getirildi. Avukatları karara tepki gösterdi.

Antalya Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında bulunduğu 15 Aralık 2017 tarihinde karakolun ‘3’üncü katından atlayarak intihar etti’ denilen 19 yaşındaki Murat Araç’ın dosyasına gizlilik kararı getirildi. Adli Tıp Kurumu’ndan çıkan otopsi raporu ve diğer delilleri almaya giden ailenin avukatı Hadi Cin, Gazipaşa Savcılığı’nın dosyaya ‘gizlilik kararı’ talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi’ne gönderildiğini ve kısıtlılık kararı getirildiğini öğrendiklerini, söyledi.

MA’da yer alan habere göre, Adli Tıp Raporu’nun dışındaki diğer belgeler, kamera kayıtları, fotoğraflar, telsiz görüşmelerinin dosyaya celp edildiğini ancak ‘gizlilik kararı’ndan dolayı ulaşamadıklarını ifade eden avukat Hadi Cin, savcının olayı ihmal boyutuyla değerlendirip davayı da bu temel üzerine açmayı düşündüğünü aktardı.

‘İŞİN İÇİNDE BİT YEĞNİ VAR’

Dosyaya gizlilik kararının son anda alındığını belirten Cin, “Biz dosyayı görmeye gittiğimiz an dosya Sulh Ceza’ya gönderildi ve gizlilik kararı alındı. Şeffaf olmaktan niye kaçınırsın, neyi saklarsın? Bırak dosyayı görelim. O telaştan sonra ben işin içinde bir bit yeniği olduğunu düşündüm. Savcıların bir dosyada gizlilik kararı verilip, verilmemesi ile ilgili kanaatleri suç meydana geldiğinde ilk verilerle zaten anlaşılır” dedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz