Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Yaylak (Askar) ile Ağaçkorur (Beyrok) ormanlık alanında bombardıman nedeniyle çıkan yangın devam ediyor. Bu köylerde kalan 30’a yakın kişiden haber alınamıyor.


Kulp Kaymakamlığı tarafından sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Kulp ilçesine bağlı Yaylak (Askar) ile Ağaçkorur (Beyrok) köylerindeki ormanlık alanda bombardıman nedeniyle yangın çıkarken, 30’a yakın köylüden haber alınamıyor. Yasağın ardından Yaylak ve Ağaçkorur kırsalındaki asker ve korucuların katılımıyla operasyon da başlatıldı.
Helikopter ve insansız hava araçlarıyla bombalanan Eskar köyü kırsalındaki Şinak bölgesinde ormanlık alanda çıkan yangın yayıldı. Yangını söndürmek için köye gitmek isteyen köylüler, askerlerce engellendi.
Yer yer silah sesleri geldiği belirtilen Yaylak köyünde, geçimlerini tarım ve hayvancılık yaparak sürdüren 30’a yakın köylüden haber alınamıyor. Yakınlarının can güvenliğinden endişe eden yurttaşların, ilçe jandarma komutanlığına yaptığı başvuru sonuçsuz kaldı.
Dün akşam ilçeye bağlı İslamköy (Quye) kırsalında PKK’liler ile korucular arasında çıkan çatışmada bir köy korucusu yaralanmıştı.
dihaber


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz