Devrimci Komünarlar Partisi (DKP) sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu açıklama ile DKP MK üyesi Gökhan Taşyakan’ın (Ulaş Adalı) Rojava’da IŞİD’le savaşırken şehit düştüğünü açıkladı.

DKP’nin, Merkez Komite üyesi Gökhan Taşyakan’ın (Ulaş Adalı) yaşamını yitirmesi üzerine Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklama şöyle:
“HER ÖLÜM EKEN ÖLÜM DEĞİLDİR , BÜYÜK DEVRİMCİ ADIMLARIN ÖNCÜSÜDÜR
Devrimci Komünarlar Partisi kurucu kongre delegesi ve MK üyesi Gökhan Taşyakan ( Ulaş Adalı ) yoldaşımızı devrimci savaş alanlarında kaybettik. Gökhan yoldaş partimizin ve BÖG’ün temelleri atan önder kadrolarımızdandı. BÖG Kobane’de doğmuştur. BÖG’ün temelleri Gökhan Taşyakan , Aziz Güler ve diğer ölümsüzleşen yoldaşlarımız tarafından atılmıştır. Gökhan yoldaşımız aynı zamanda Kobane birliğimizin komutanlığını yapmıştır.Kürt halkı ile Türkiye halklarının mücadele birliğinin somut bir ifadesi olan Halkların Birleşik Devrim Hareketi’ni inşa etmek için tüm enerjisi ile çalışmıştır.
Balkan göçmeni bir ailede doğan Gökhan yoldaşımız 38 yıllık ömrünün büyük bölümünü devrim ve sosyalizm yolunda tüketmiştir. Lise yıllarında devrimci kavgaya atılmıştır. Mücadeleye girdiği gün ile yaşamını yitirdiği son güne kadar kavga merdivenleri basamaklarını hızla tırmanarak, nefes nefese çatışma alanlarından geçerek usta bir devrim önderi niteliği kazanmıştır.
Lise yıllarında katıldığı mücadelesini üniversite yıllarında büyüterek devam etti. Üniversitedeki kavgalarda hep en ön saflarda oldu. Son yılların iz bırakan tüm proteto ve çatışmalarında ön saflarda çarpıştı. Dünya halklarının baş düşmanı olan emperyalistler ve işbirlikçilerine karşı NATO protestolarında TEKEL direnişinde , THY işçilerinin direnişlerinde , İMF barikatlarında örgütleyici ve öncü roller oynadı. Gezi isyanının her evresinde , her barikatında Gökhan  yoldaşın izleri vardır.
Erdoğan ” Kobane düştü düşüyor ” dediği günlerde çetelerle, ev ev, sokak sokak, göğüs göğüse çarpışmalardadır. Kobane savaşında ağır çete saldırısı sonucunda bir kulağı sağır olan Gökhan Yoldaş, bir başka çatışmada gece kolundan vuruduğu halde kimseye ses etmeden kendi sarıp yaralı kolunu sabah yoldaşları fark edene kadar çatışmaya devam etmiştir. O tüm kavgalardan ve deneylerden geçerek Komünar devrimciliğine sıçrayan ilk öncülerimizdendir.
Protestoların , barikatların , çatışmaların usta savaşçısı her türlü gösterişten uzak , yeni bir genç devrimci gibi mütevaziliği ile örnek olmuştur. Gökhan militan bir savaşçı olduğu kadar Türkiye devrimci kopuş çizgisinin ve savaşçı kimliğinin kurucularından ve bunları kendi şahsında temsil eden örnek yoldaşımızdır.
Bulunduğumuz alan , dünyanın özgürlük ve sosyalizm için göğüs göğüse savaşarak sürdüğü , devrim için savaş meydanıdır. Kayıplarımızın ağırlığının farkındayız hakikatin ve tarihin bizi çağırdığı bu topraklarda dövüşerek ve ölerek  Kürt , Arap , Ermeni , Süryani , Türkmen , Ezidi ve tüm bölge halklarının kurtuluşu için savaşıyoruz. Aynı zamanda Türkiye faşizmine karşı Türkiye devrimi için savaşıyoruz .
Toplumsal çürümenin bütün sınırları aşarak dibe vurduğu ve diri güçleri boşluğa ittiği bugünün Türkiye’sinde Gökhan gibi devrimci çıkışlar yapacak öncülere daha çok ihtiyaç vardır. Gökhan yoldaş 38 yıllık ömründe kendini devrimci imkan olarak inşa etmiş ve tarihini yapmıştır.
Onun tarihi yolumuza ışık tutacak ve bizi eğitmeye devam edecektir.
Gökhan yoldaşın kişiliği ve tarihinin önünde saygıyla eğiliyoruz.
Gökhan yoldaş ölümsüzdür”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz