Bugün Dersim/Hozat’ta ölümsüzleşen MKP/HKO gerillalarının Fırat kod isimli Uğur Yalçın ve Şiar kod isimli Fırat Kasun olduğu öğrenildi.

“Bugün Dersim’in Hozat İlçesine bağlı Kilise köyünde ‘’TC’’ ordusu tarafından kuşatıldıkları ev de direniş bayrağını yükselterek ölümsüzleşen MKP/HKO gerillalarının isimleri netleşti. Ölümsüzleşen gerillalardan birinin Dersim/Hozat doğumlu Fırat kod isimli Uğur Yalçın, diğer gerillanın ise Dersim/Pertek doğumlu Şiar kod isimli Fırat Kasun olduğu öğrenildi. Ölümsüzleşen gerillaların aileleri cenazeleri almak için Dersim/Hozat’ta gittiler.”

Valilik teslim olmayan 2 MKP üyesinin yaşamlarına son verdiğini duyurdu.

Dersim’in Hozat ilçesine bağlı Yenidoğdu Köyü’nde bir evde patlama meydana geldi. Valilik, teslim olmayı reddeden MKP üyesi iki kişinin el bombalarını patlatarak yaşamlarına son verdiğini iddia etti.
Konuya ilişkin Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada, 18 Ağustos tarihinde İl Jandarma Komutanlığı’nca Hozat- Yenidoğdu’da bir eve operasyon yapıldığı belirtildi.
Valilik, teslim olmayı kabul etmeyen ve MKP üyesi olduklarını öne sürdüğü iki kişinin evin banyosunda el bombasını patlatarak yaşamlarına son verdiğini duyurdu.
Ölen iki kişinin erkek olduğu bilgisi verilen açıklamada, operasyonların devam ettiği bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz