CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın arabasına yönelik bir saldırı gerçekleşti.

 Arabasının camı kırılan Tanal, “30 Ağustos’tan bu yana Twitter’da küfürlü hakaretlere uğrayıp, hedef gösterilip üzerine sokak lambalarının kesik olduğu anlarda arabamın camının kırılması tesadüf olamaz” dedi.
Sosyal medyada hedef gösterildiğini söyleyen ve ardından bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki evine yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki mevkide aracı saldırıya uğrayan Tanal, bunun bir hırsızlık vakası olamayacağına ifade etti. Aracın içinden hiçbir şey karıştırılmadığını, dağıtılmadığını dile getiren Tanal, olayı şöyle anlattı:“Saldırının bir gün öncesi arabayı evime park ettiğim esnada sokakta elektrikler kesikti. Sokakta elektrikler kesik diye gerekli yerlere de şikâyet kaydı oluşturdum. Sonrasında akşam kapımın önüne bıraktığım aracımı ertesi gün öğlen camı kırılmış şekilde buldum.  Başta hırsızlık olduğunu düşündüm. Ancak polis olay mahalline geldikten sonra, arabada bulunan özel eşyalarıma hiç dokunulmadığı karıştırılmadığı, yerinden oynatılmadığı, ikinci cep telefonumun dahi alınmadığı tespit etti. Bu bir hırsızlık vakası olamaz. Saldırının günlerdir maruz kaldığım tehdit ve hakaretler ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Sokak lambaları tesadüfen mi kesikti, Cumhurbaşkanına bir kilometreden az uzaklıkta bir mevkide oturuyorum. Bu konunun aydınlatılmasını istiyorum. Bu saldırı Cumhurbaşkanına da olabilirdi.”
https://twitter.com/MTanal/status/906096405378412544

Öte yandan Tanal, kendisine sosyal medya hesabından küfreden, hakaret eden ve polis memuru olduğu tahmin edilen şahsı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet ettiğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz