ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı’nın gözaltına alınmasının ardından ÇHD Genel Yönetim Kurulu bir açıklama yayınlayarak Kozağaçlı’ya destek çağrısı yaptı.

“SEVGİLİ ARKADAŞLAR,
Devrimci, muhalif avukatlara yönelik saldırılar her gün ardı arkasına geliyor. Son olarak da Genel Başkanımız Selçuk Kozağaçlı, dün akşam saatlerinde bir yakalama kararı ile gözaltına alındı bildiğiniz üzere.
Bugün İstanbul Şubemiz ile birlikte İstanbul’da bulunan Baro Başkanları ve milletvekilleri 7 günlük gözaltı süresi beklenmeksizin Selçuk Kozağaçlı’nın bugün ya da en geç yarın adliyeye çıkarılması için girişimlerde bulunuyorlar.
Yaşadığı hukuksuzluk nedeniyle bu durumu protesto etmek için açlık grevine başladığını söyledi Genel Başkanımız. Şayet gözaltı süresi 4 günlük Anayasal süreyi aşarsa, 4. Günden sonra şeker ve su almayı da bırakacağını iletti.
Bizler Genel Başkanımız Selçuk Kozağaçlı’nın derhal adliyeye sevkini sağlamak için yarın İstanbul’da olacağız. Tüm üye ve meslektaşlarımızı da yarın Genel Başkanımızın yanında olmak, ÇHD’nin susmayacağını göstermek ve dayanışmayı büyütmek için
YARIN (10 KASIM CUMA GÜNÜ) İSTANBUL’DA OLMAYA çağırıyoruz.
Devrimci dayanışma ile…
ÇHD GENEL YÖNETİM KURULU”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz