Şiddet gördüğü için boşanmak isteyen 18 yaşındaki Deniz Güneş’i 12 yerinden bıçaklayarak öldüren Mehmet Adıyaman “Sinirlendim öldürdüm” dedi.

Bursa’da kendinden boşanmak isteyen 18 yaşındaki Deniz Güneş Adıyaman’ı konuşmak için çağırdığı parkta 12 yerinden bıçaklayarak öldürmekten yargılanmasına başlanan 19 yaşındaki Mehmet Adıyaman, “Deniz’in yanına gittim. Konuşmak için parka çağırdım. Eve dönmesini istedim. kabul etmedi. Aynı gün tekrar gidip yine parka çağırdım. Bu kez bana, ‘Seni sevmiyorum. Boşanmak istiyorum. Sen başkasıyla, devam et. ben de başkasıyla devam etmek istiyorum’ dedi. Ben de sinirlenip onu öldürdüm., Pişmanım, üzgünüm, beraatimi istiyorum” dedi.
Eşinden şiddet görmesi üzerine evi terk eden eşini ikna etmek için kayınvalidesinin evine giden Mehmet Adıyaman, dışarı çağırdığı  Deniz Güneş Adıyaman’ı geri dönmesi konusunda ikna edemeyince ayrıldı. Kısa bir süre sonra tekrar aynı eve gelen Mehmet Adıyaman, bir kez daha görüşmek için parka çağırdığı eşini bu kez 12 yerinden bıçaklayarak öldürdükten sonra polise teslim oldu. Adıyaman çıkartıldığı mahkemece tutuklandı
Hakkında, Bursa 5’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Mehmet Adıyaman, hakim önüne çıktı.
Mahkeme eksik evrakların beklenmesi için duruşmayı ertelerken sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. (DHA)


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz