Bandırma 1 Nolu T Tipi Hapishanesi’nde 13 gündür açlık grevinde olan 3 tutuklunun kaldığı koğuşa baskın yapan gardiyanlar, tutukların tüm eşyalarını dağıttı.

Balıkesir Bandırma 1 Nolu T Tipi Hapishanesi’nde bulunan tutukluların koğuşları 3 Ekim’de gardiyanlar tarafından basıldı. Ailelerine telefon ile bilgi veren tutuklular, 20-30 kişilik gruplar halinde gardiyanların 4 tutuklunun kaldığı koğuşları bastığı ve arama yapmayıp sadece eşyaları dağıttığını söyledi.
13 GÜNDÜR AÇLIK GREVİNDELER
MA’nın haberine göre; tutuklular, daha önce bu cezaevinde yaşanan baskılar nedeni ile 13 gündür açlık grevinde olan Yoldaş Bingöl, Muharrem Çay ile soyadı öğrenilemeyen Aziz isimli tutukluların da koğuşunun basıldığını belirtti. Dün duruşması görülen ve açlık grevinde olan Muharrem Çay ise sabah saat 06.00’da adliyeye götürüldüğü, gün boyunca kendisine şekerli su ve limon verilmediği, Çay’ın üzerinde bulunan şekerlere de el konulduğu belirtildi. Akşam saatlerinde koğuşa getirilen Çay’ın elbiselerinin de yırtık olduğu ifade edildi.
KARAVANLARI DA KIRDILAR
Yapılan baskından 12 saat sonra gardiyanların tekrar hücreleri bastığını anlatan tutuklular, bu defa gardiyanlarla tartışıp hücreden çıkardıklarını ve bu sırada gardiyanların tutukluların yemek yedikleri karavanları kırdıklarını belirtti.
TEK İLETİŞİM TELEFON
Öte yandan açık ve kapalı görüş cezası aldıkları için tutuklular aileleri ile sadece telefon üzerinden iletişim kurabiliyorlar.
KİTAP SINIRLAMASI GETİRİLDİ
Bunun yanında tutukluların kitap okumasına da sınırlama getirilmiş durumda. Tutuklular haftada en fazla bir kitap okuyabiliyor. Tutuklulara giden dergi ve gazeteler de verilmiyor.
 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz