HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, 16 yıl 8 ay hapse çarptırılması sonrası hapishaneden gönderdiği mesajda, “Sahip olduğumuz kararlı irade, bütün bu siyasi soykırım sürecini boşa çıkarmayı başaracaktır” dedi.

Diyarbakır’da dün görülen davada 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan HDP Diyarbakır Milletvekili ve İmralı Heyeti üyesi İdris Baluken, tutuklu bulunduğu Sincan F Tipi Hapishanesi’nden mesaj gönderdi.
Baluken, mesajında şunları söyledi:
“Demokratik siyaset çalışmalarımızın hedef alındığı yargılama süreçlerinin hukuki değil, siyasi olduğu tüm ülke ve uluslararası kamuoyu tarafından bilinmektedir. 4 Ocak 2018 tarihinde hakkımda verilen siyasi karar, hukuk gözetmeyen ve adil olma çabası içermeyen bir karar olarak siyasi soykırım operasyonlarının devam ettiğini göstermektedir.
Bu karar demokrasi, barış ve özgürlük mücadelemizi boğmayı amaçlamaktadır. Bütün halkımız bilmelidir ki, bedeli ne olursa olsun sonuna kadar özgürlük ve demokrasi mücadelemizin değerlerine bağlı kalmaya devam edeceğiz.
Bu anlamda sahip olduğumuz kararlı irade, bütün bu siyasi soykırım sürecini boşa çıkarmayı başaracaktır. Demokrasi, barış ve özgürlük mücadelemizin mutlaka başarıya ulaşacağına dair inancımla, her bir arkadaşımızı ve Türkiye halklarını selamlıyorum.”
mezopotamyaajans

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz