Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı. Bakanlar Kurulu toplantısında OHAL’i uzatma kararı alındı.

Bakanlar Kurulu Toplantısının ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ,”Olağanüstü Hal bir defa daha uzatılacak. Bunun usulü bildiğiniz gibi Milli Güvenlik Kurulu’nun tavsiye kararı alması gerekiyor” dedi.

Bakanlar Kurulu Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirildi. Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Bozdağ, OHAL’in  bir kez daha uzatılacağını kaydetti. Bozdağ konuşmasını şöyle sürdürdü:”Olağanüstü Hal bir defa daha uzatılacak. Bunun usulü bildiğiniz gibi Milli Güvenlik Kurulu’nun tavsiye kararı alması gerekiyor. Ondan sonra Bakanlar Kurulu’nda görüşülmesi gerekiyor. Önümüzdeki Milli Güvenlik Kurulu’nun gündeminde muhtemelen yer alacak ve arkasından toplanan Bakanlar Kurulu Olağanüstü Hali uzatılmasına karar verecek ve bu da Parlamento’da görüşüldükten sonra yürürlüğe girecektir.”

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz