10 Ekim Ankara katliamı davasında müşteki olarak ifade veren 12 kişi hakkında “kamu görevlilerine hakaret”ten soruşturma açıldı. Ankara şehidi Dicle Deli’nin babası Faik Deli, “bu soruşturmayla gerçeklerin üstünü örtmeye çalışıyorlar” dedi.

10 Ekim Ankara Katliamı davasında Cumhuriyet Savcısı müşteki olarak ifade veren ailelere, yaralılara yönelik “kamu görevlisine hakaret”ten soruşturma açtı.
Konuyla ilgili ETHA’ya bilgi veren Av. İlke Işık, ailelerden, yaralılardan ve tanıklardan oluşan 12 kişi için 6-10 Şubat 2016’da görülen duruşma için savcının mahkemeye “bir kısım kamu görevlisine hakaret”ten soruşturma açmak için mahkemeye talepte bulunduğunu, mahkeme heyetinin de bunu kabul ettiğini aktardı. Ailelerin ve yaralıların beyanlarının hakaret soruşturması kapsamında olduğunu belirten Işık, bu durumun hukuksuzluğuna dikkat çekti.
BİZİ SUSTURMAYI AMAÇLIYORLAR
Ankara’da hayatını kaybeden Dicle Deli’nin babası ve aynı zamanda kendisi de katliamın tanığı olan Faik Deli ise şunları söyledi: “Bize bu soruşturmayı açmaktaki amaçları bizim gerçekleri söylememizi istememeleri. Bir takım olayları örtbas etmek istiyorlar. Bu soruşturma bizi susturmaya yönelik. Biz orada kimseye hakaret etmedik, niyetten bağımsız söylediklerimizde hakaret içeriği de yok. Bizim tek isteğimiz hakikatin açığa çıkarılması.”
etha/Havva Cuştan


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz